--
Działo się...

Osmoza

Czy wiecie jak kwiaty piją wodę? Stoi za tym zjawisko osmozy, które zachodzi we wszystkich organizmach żywych. Osmoza to przenikanie rozpuszczalnika przez półprzepuszczalną błonę do roztworu zawierającego więcej substancji rozpuszczonej niż roztwór, z którego rozpuszczalnik przenika. O osmozie oraz o wielu innych zjawiskach rozmawialiśmy z licealistami, którzy odwiedzili nas w laboratorium. Teoria to jednak nie wszystko. Wszak, nie ma nic lepszego od eksperymentowania :) Zobaczcie sami jak obserwowaliśmy zjawisko osmozy

KORODUJ, czyli spotkanie z korozją w szkole

Dziś sprawdzamy co dzieje się w jednej ze szkół, która bierze udział w projekcie KORODUJ. Uczniowie przez wiele tygodni badali zjawisko korozji zachodzące pod wpływem wielu czynników środowiskowych. Dziś przyszła pora na rozłupanie przygotowanych przez nich betonów i sprawdzenie co dzieje się z metalami zanurzonymi w ich wnętrzu.
Korozja może być fascynująca, nieprawdaż?

Mosty dla najmłodszych

Wspominamy zimowe zajęcia z budowania mostów, które odbywały się w sobotnie poranki

Spotkanie z dziewczynami

Zostań badaczką, czyli spotkanie dla dziewczyn. To był niezwykle inspirujący dzień

Warsztaty dla małych pacjentów

Chemicznie, warsztatowo, kolorowo, czyli mali pacjenci na zajęciach chemicznych. W ferie po raz kolejny odwiedziliśmy małych pacjentów ze Szpitala Pediatrycznego WUM. Uczestnicy eksperymentowali w pokojach rodzinnych Fundacja Ronalda McDonalda i pomagali nam niezastąpieni wolontariusze. Zobaczcie sami co działo się na zajęciach

Mentoring młodych i badania naukowe

Czy wiecie, że realizujemy także projekty badawcze? Od kwietnia ubiegłego roku uczniowie szkół licealnych stawiają pierwsze kroki w nauce poznając tajniki pracy naukowca. Dziś dzielimy się z Wami zdjęciami z jednych z ponad pięćdziesięciu zajęć, na których uczniowie otrzymywali oraz badali materiały magnetyczne o zastosowaniu biologicznym. Poznajcie Antoniego, który jest z nami od początku projektu dla licealistów.

70. urodziny Wiktora Niedzickiego

Marzenia się spełniają, dlatego warto marzyć :) Wczoraj w Szpitalu Pediatrycznym WUM Pan Wiktor Niedzicki obchodził urodziny wraz z rodziną, przyjaciółmi, gośćmi oraz wolontariuszami Fundacja Ronalda McDonalda połączone ze zbiórką charytatywną na budowę Domu Fundacji czyli miejsca, w którym rodzice mający swe pociechy w szpitalu mogą przebywać w dzień i noc bez bezpłatnie.
Łączy nas pasja do nauki i chęć pomocy, więc z przyjemnością dołączyliśmy do wspólnego eksperymentowania z niesamowitym popularyzatorem nauki - Wiktorem Niedzickim.
To był piękny wieczór! To jednak nie koniec celebrowania. Cały czas można dołożyć cegiełkę do wspólnej budowy!

Jak pokonać labirynt?

Tym razem uczymy matematyki :) Jak znaleźć wyjście z nawet bardzo skomplikowanego labiryntu i co ma wspólnego pokonywanie labiryntu z matematyką? Czy jest algorytm i jakie zasady przyjąć aby droga pokonania labiryntu była najkrótsza? Na te i inne pytania odpowiadaliśmy dziś od 9:00 do późnego popołudnia na zajęciach "Jak pokonać labirynt?" dla studentów Uniwersytet Dzieci.
Na warsztatach połączyliśmy teorię z praktyką i wspólnie z uczestnikami zajęć budowaliśmy różne labirynty, a następnie szukaliśmy najprostszej drogi stosując zasadę prawej ręki. To była emocjonująca sobota :) Kolejne zajęcia już za tydzień! Serdecznie dziękujemy dr Magdalenie Warczak za pomoc!

Mentoring młodych i pierwsze kroki w laboratorium

Za nami kolejne spotkanie z licealistami. Tym razem przyjechali z Góry Kalwarii. Młodzi badacze samodzielnie otrzymywali nanocząstki magnetyczne, a następnie badali ich właściwości fizyko-chemiczne. To jednak jeszcze nie koniec i już niebawem spotkamy się ponownie :) Serdeczne podziękowania dla Macieja Dzwonka oraz Piotra Piotrowskiego.

Warsztaty na Wydziale Chemii UW

Mali eksperymentatorzy w akcji :) W ubiegły piątek Wydział Chemii UW odwiedziła liczna grupa uczniów. Zobaczcie sami co działo się na zajęciach

Mosty i inne konstrukcje

Jak minęła Wam sobota? U nas pracowicie. O 9:00 ruszyliśmy z zajęciami "Jak budować mosty?" dla studentów Uniwersytetu Dzieci. Na początku omawialiśmy rodzaje mostów, ich poszczególne elementy, materiały służące do ich budowy i wiele innych. Po wstępie teoretycznym mali studenci projektowali oraz budowali. Zobaczcie sami co działo się na zajęciach.

Warsztaty pod Mińskiem Mazowieckim

Jakiś czas temu zawędrowaliśmy w okolice Mińska Mazowieckiego. Towarzyszyły nam dwie fantastyczne wolontariuszki oraz Kasia Rymer-Rowicka. Uczestnicy zajęć byli niesamowici! Dzielnie eksperymentowali, a wszystko z uśmiechem na ustach. Zobaczcie sami co działo się na zajęciach

Twitter Ambasady RP w Waszyngtonie

Przez dwa lata bralismy udział w Kids Euro Festival jako delegacja z Polski. Odwiedziliśmy wiele miast, spotkalismy setki uczniów, dziesiątki nauczycieli, setki rodziców, wiele wspanialych oraz inspirujących osób. To był wyjątkowy czas i z przyjemnością wracamy za ocean także tej jesieni. Zobaczcie jak w Waszyngtonie było w tym roku :) tutaj

Konkurs popularnonaukowy

Już za kilka dni na antenie radiowej Jedynki w programie Eureka Ekstra usłyszycie kolejne zagadki popularnonaukowe. Do wygrania interesujące książki :)

Poznajemy zjawisko korozji

Za nami kolejne spotkanie, na którym uczniowie poznawali korozję. Omawialiśmy przyczyny zachodzenia tego zjawiska, metody jego opóźniania, a także właściwości fizyko-chemiczne metali oraz właściwości czynników powodujących korozję. A wszystko po to, aby uświadomić uczniom zagrożenia spowodowane przez korozję.
Niezmiernie cieszymy się ze spotkania i niecierpliwie czekamy na kolejne. Tym razem nie tylko będzie powodowali korozję metali, ale także przeprowadzimy symulację osłabienia konstrukcji żelbetowej.

Ferie na Uniwersytecie Warszawskim, czyli projekt badawczo-mentoringowy dla licealistów

Ferie to dobra okazja aby uczniowie szkół licealnych odwiedzili nas w laboratorium. Kilka dni temu spędziliśmy cały dzień z uczniami z Makowa Mazowieckiego. Warsztaty rozpoczęły się obszernym wstępem teoretycznych, po czym młodzi eksperymentatorzy wytwarzali nanomateriały magnetyczne i badali ich właściwości. A to jeszcze nie koniec atrakcji z dnia spędzonego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Czy to nie wspaniale, że postanowili rozpocząć ferie nauką nowych zagadnień? Pękamy z radości!
Serdecznie dziękujemy Annie Olkowskiej oraz Michałowi Krajewskiemu!

Warsztaty rodzinne

Weekend w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, czyli rodzinne warsztaty chemiczne z Marią. Tym razem mali naukowcy eksperymentowali w tandemie z rodzicami.

Jubileusz Wiktora Niedzickiego w Szpitalu Pediatrycznym w Warszawie

My też tam będziemy :) Dołączycie do nas?

Poranek w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Lubicie poranki? My lubimy szczególnie wtedy, gdy rozpoczynają się warsztatami chemicznymi. Piątkowy poranek był dla nas energetyzujący, gdyż w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie czekała na nas dynamiczna grupa uczniów. To właśnie z nimi wyruszyliśmy w krainę nauki omawiając lepkość, gęstość, właściwości gazów i cieczy, napięcie powierzchniowe, polarność, krystalizację i wiele innych zagadnień, a tematem przewodnim warsztatów były odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie i ich wpływ na życie codzienne. Czas zleciał nam błyskawicznie, a tuż po warsztatach naładowiani pozytywną energią wyruszyliśmy do laboratorium aby badać właściwości nanomateriałów magnetycznych.

Spotkanie dla dziewczyn "Zostań badaczką". Zarejestruj się już dziś!

 

Ferie na Freta, czyli warsztaty chemiczne w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

Kolejny dzień ferii za nami. Przez kilka godzin eksperymentowaliśmy z uczniami ze szkół podstatowych, opowiadaliśmy o życiu Marii, a także o zawodzie naukowca. To był ekspcytujący dzień. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za ogromną pomoc!

Z wizytą u małych pacjentów

k

Jak mija Wam sobota? My odwiedziliśmy małych pacnejtów w Szpitalu Pediatrycznym w Warszawie. I choć warsztaty trwają do późna, po zajęciach zawsze dopisuje nam dobry humor.
 

Ciąg dalszy ferii w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

A tak było wczoraj! O poranku wyruszyliśmy do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie na przygodę z nauką. Razem z uczniami pipetowaliśmy, odmierzaliśmy, mieszaliśmy i obserwowaliśmy zachodzące zjawiska. Eksperymenty połączone były ze zwiedzaniem wszystkich zakamarków w muzeum i opowieściami o życiu i odkryciach Marii.
Serdecznie dziękujemy wspaniałym wolontariuszom z Społecznej Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 100 w Warszawie za pomoc w trakcie warsztatów!

Mentoring i projekt badawczy dla licealistów

Dream team czyli licealistki na Wydział Chemii Uniwersytet Warszawski. Za nami otrzymywanie i badanie właściwości nanocząstek magnetycznych. Zajęcia te miały nie tylko charakter warsztatowy, ale także mentoringowy. Uczennice przeprowadziły samodzielnie syntezę materiałów magnetycznych, po czym omawialiśmy wybrane właściwości nanomateriałów, a następnie badaliśmy ich zachowanie pod wpływem pola magnetycznego. Na następnych zajęciach będziemy badali ich skład chemiczny oraz rozmiar. Dziękujemy Justyna Chałubińska-Fendler za inspirującą dyskusję!

Warsztaty za oceanem

Dziś dzielimy się wspomnieniami z KID Museum w USA. Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że w tym roku po raz kolejny jedziemy za ocean popularyzować naukę!

Warsztaty chemiczne na Uniwersytecie Warszawskim

Z przyjemnością przedstawiamy zdjęcia z warsztatów, które odbyły się na Wydział Chemii Uniwersytet Warszawski. I choć eksperymenty rozpoczęły się późnym popołudniem, to młodzi naukowcy dzielnie wysłuchali historii o Marii Skłodowskiej-Curie oraz eksperymentowali przez długie godziny

Wolontariat w Szpitalu

Dlaczego warto być wolontariuszem? Zobaczcie sami :) Wspaniali ludzie! Wpaniałe wspomnienia!

Koroduj czyli uczniowie szkół podstawowych poznają zjawisko korozji

Korozja jest procesem stopniowego niszczenia materiału, głównie pod wpływem czynników zewnętrznych, którego nie można wyeliminować, ale da się je znacznie ograniczyć. Korozję mogą wywoływać także ropa naftowa, gazy spalinowe, a nawet gazy takie jak amoniak, dwutlenek węgla i inne związki chemiczne. Zjawisko jest powszechne i niechciane, szczególnie w budownictwie oraz przemyśle samochodowym, gdzie korozja powoduje rdzewienie maszyn, karoserii samochodów, a metalowe elementy szybko się przez to niszczą i muszą być wymieniane.

Dziś z przyjemnością prezentujemy zdjęcia z zajęć, na których uczniowie poznają procesy zachodzące na powierzchni metali pod wpływem warunków atmosferycznych, a także kwasów, zasad i soli. Zajęcia odbywają się w ramach projektu KORODUJ, jako jeden z czterech projektów Szkoły Bliżej Nauki w Centrum Nauki Kopernik.

Warsztaty dla małych pacjentów w Szpitalu Pediatrycznym w Warszawie

Mali pacjenci w akcji! Wczoraj odwiedziliśmy pokoje rodzinne Fundacji Ronalda McDonalda w Szpitalu Pediatrycznym WUM, gdzie czekała na nas liczna grupa. Chętnych do eksperymentowania było tak wielu, że zabrakło nam stolików i krzeseł. Mali pacjenci na początku wysłuchali historii Marii Skłodowskiej-Curie, po czym dzielnie eksperymentowali. Uwielbiamy gdy na ich buziach pojawia się uśmiech. Byli z nami jak zwykle niezastąpieni wolontariusze. Dziękujemy za pomoc i składamy podziękowania dla Wydawnictwa Dlaczemu, za przekazanie kolorowanek dla małych pacjentów. Byli zachwyceni!
W następną sobotę wracamy z kolejnymi warsztatami :)

Kilka słów o popularyzacji nauki

Dlaczego warto popularyzować naukę? Jaki powinien być popularyzator nauki? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy w Radiu Kampus.

Jak budować most?

Budujemy mosty, czyli kolejna grupa młodych inżynierów z Uniwersytet Dzieci w trakcie projektowania, budowania oraz testowania wytrzymałości konstrukcji. A przy tym dużo radości i chęć pozostania na zajęciach do wieczora. Kolejne zajęcia już niebawem

Weekendowe harce w laboratorium

Harce w laboratorium to indywidualne, bezpłatne zajęcia w laboratorium dla każdego i nigdy nie wiadomo co będzie się na nich działo, aż do przekroczenia progu laboratorium. Zwykle rozpoczynają się wieczorem i jedno jest pewne - uczestników czeka nauka poprzez zabawę. Wszystko po to aby pokazać piękno nauki i odbyć podróż w krainę nauk ścisłych.
Tym razem wytwarzaliśmy musujące babeczki kąpielowe pachnące malinami i mandarynkami, a później można było podejrzeć co naukowiec robi na co dzień. Korzystając z tego, że na ten dzień zaplanowaliśmy pomiary pokazaliśmy pastylkowaliśmy związki chemiczne i badaliśmy ich skład chemiczny. Cóż to była za sobota!

Konkurs popularnonaukowy

Kilka dni temu po raz kolejny na antenie Eureki Extra zadawaliśmy chemiczne zagadki :) Za poprawne odpowiedzi rozlosowaliśmy nagrody książkowe.

Academia, czyli piszą o nas!

Academia to czasopismo Polskiej Akademii Nauk promujące osiągnięcia polskich badaczy w kraju i za granicą, a tytuł każdego numeru przewodzi poruszanej w nim tematyce. Najnowszy numer zatytułowano "Współpraca" i nie możemy przestać radować się, gdyż znajduje się w nim relacja z naszych warsztatów chemicznych w pokojach rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda oraz na Wydziale Chemii Uniwersytet Warszawski. Tekst opatrzony jest pięknymi zdjęciami autorstwa Jakuba Ostałowskiego ukazujących esensję warsztatów.
Serdecznie dziękujemy Annie Bielec oraz Wojciechowi Fendler! Teraz dzielimy się z Wami zdjęciami z Pałacu Kultury i Nauki, a już wkrótce wrócimy z kolejną fotorelacją.

Gala konkursu Popularyzator Nauki 2018

Rozstrzygnięto konkurs Popularyzator Nauki 2018 organizowany przez Polską Agencję Prasową. Gratulujemy wszystkim laureatom! Nagroda główna powędrowała do prof. Ryszarda Tadeusiewicza z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W kategorii Naukowiec laureatką została dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Politechniki Śląskiej, współtwórca i dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, która popularyzacją nauki zajmuje się od kilkunastu lat. Z kolei w kategorii Animator nagrodę otrzymał Dariusz Aksamit z Politechniki Warszawskiej: jeden z założycieli i były prezes Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki oraz współinicjator polskiego Marszu dla Nauki. Laureatem nagrody w kategorii Zespół zostało działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza Koło Miłośników Języka Papillon - którego działania koncentrują się wokół poszerzania świadomości społeczeństwa na temat funkcjonowania osób głuchych w Polsce. W kategorii Instytucja wyróżniono natomiast toruńskie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tegoroczną laureatką nagrody w kategorii Media jest z kolei Paulina Łopatniuk, prowadząca blog "Patolodzy na klatce". Oprócz nagród w głównych kategoriach, przyznane zostały również dwa wyróżnienia. Jedno z nich otrzymał YouTuber Dawid Myśliwiec. Drugie wyróżnienie trafiło do Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM, działającego przy Politechnice Białostockiej.

Nocne harce w laboratorium

Nocne harce w laboratorium, czyli warsztaty chemiczne dla małych naukowców na Wydział Chemii Uniwersytet Warszawski. Zobaczcie co działo się na jednym ze spotkań :) Tym razem opowiadaliśmy o nanomateriałach, przeprowadziliśmy syntezę nanocząstek magnetycznych, zmierzyliśmy się z gloveboxem i poznawaliśmy metale. Kolejna porcja zdjęć już wkrótce

Jak budować most?

O poranku spotkaliśmy się z młodymi inżynierami z Uniwersytet Dzieci i wspólnie budowaliśmy mosty. Później testowaliśmy ich wytrzymałość i pękamy z radości, że drobne rączki poradziły sobie z tak wieloma wyzwaniami.
Po zajęciach pobiegliśmy na harcowanie po laboratorium, ale o tym już niebawem.

O korozji słów kilka

Od kwietnia 2018 r. Magdalena Osial uczestniczy w projekcie Szkola Bliżej Nauki, który realizowany jest przez Centrum Nauki Kopiernik, koordynując prace badawcze uczniów o tematyce korozji. Projekt KORODUJ to poznawanie zjawiska korozji oraz skutków. Uczniowie szkół dowiadują się, co wpływa na wytrzymałość metali i poznają sposoby ochrony różnych materiałów przed rdzą. Eksperymenty są podzielone na kilka części: sprawdzanie jak różne roztwory wpływają na korozję metali, sprawdzanie jak próbki ulegają korozji po umieszczeniu ich w betonie, symulując procesy korozji konstrukcji żelbetowych. Próbki metali są umieszczane także w ziemi, w której hodowane są rośliny, aby sprawdzić, czy obecność metalu i produktów jego korozji wpływa na ich wzrost. Część próbek pokrywana jest lakierem ochronnym, w celu ochrony metali przed korozją. A to nie wszystko :) Przygoda z korozją trwa w najlepsze i niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie z młodymi naukowcami! Jedna ze Szkół mieści się w Kobyłce i w tygodniku wolomińskim możecie znaleźć kilka słów na ten temat. Zapraszamy do lektury! Link jest dostępny tutaj

Pięknych Świąt!

 

Jak budować most?

Przed chwilą wróciliśmy z warsztatów z małymi inżynierami, którzy projektowali oraz budowali mosty. Na zajęciach omawialiśmy konstrukcje oraz wady i zalety mostów belkowych, łukowych i wiszących, materiały konstrukcyjne stosowane do budowy filarów, przęseł, pylonów i przyczółków, a także wybieralismy konstrukcje w zależności od ich przeznaczenia. Rozmawialiśmy także o drganiach, katastrofach budowlanych, lokomotywach oraz jednostkach stosowanych do pomiaru masy i długości lokomotywy. Uczestnicy zajęć wykazali się niesamowitą wiedzą i pomysłowością przy budowie mostów. Jeden z nich wytrzymał nawet obciążenie 3 kg! To była bardzo owocna sobota i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie :)
Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ogromną pomoc!

Dzień Wolontariusza

6 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wyruszliśmy do Fundacji Ronalda McDonalda, w której atmosfera jest fantastyczna. a wszytko dzięki wolontariuszom, którym uśmiech z ust nie schodzi nigdy. Spędziliśmy piękny wieczór!

Wolontariat jest super!

Dziś postanowiliśmy zaskoczyć małych pacjentów w pokojach rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda. Z rogami renifera i w świątecznym nastroju dostarczyilśmy kolorowanki wprost z Wydawnictwa Dlaczemu. Mikołaj chodził dwa razy, w to wszytsko dzięki wspaniałemu Wiktorowi Niedzickiemu, gdyż na ręce uczestników warsztatów powędrowały także książeczki z opisem ciekawych eksperymentów zachęcające do nauki przedmiotów ścisłych. Tego dnia eksperymentowaliśmy do późniego wieczora. I choć przygoda z doświadczeniami fizyko-chemicznymi powinna zakończyć się około godziny 18:00, to uczestnikom nie było spieszno na oddział. Dziękujemy wspanialym wolontariuszom za pomoc. Są bezcenni!

Skarby z Muzeum

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie nas rozpieszcza. Zobaczcie jakie skarby przynieśliśmy do domu. Dziękujemy!

Fb Ambasady RP w Waszyngtonie

Ależ nam miło! Ambasada Polski w Waszyngtonie pisząc o Marii Skłodowskiej-Curie wspomina także nasze warsztaty, które prowadziliśmy w USA w październiku oraz listopadzie dla dzieci. Za nami piękna przygoda i niesamowite wspomnienia. Cieszymy się, że po raz drugi zostaliśmy wydelegowani do reprezentowania naszego kraju na Kids Euro Festival! Link jest dostępny tutaj

Spotkania z podróżnikami

Takie rzeczy tylko w Fundacji Ronalda McDonalda. Wykład dzielnego zdobywcy Czomolungmy - Piotra Cieszewskiego dla małych pacjentów w pokojach rodzinnych Fundacji był niezmiernie interesujący, a mierzenie kombinezonu w ciepłym pokoju było bezcennym doświadczeniem :) W takim stroju nawet oczekiwanie na tramwaj na mrozie nie jest straszne!

Jesienne zagadki

Tym razem o barwnikach znajdujących się w liściach i nie tylko. A to wszytsko w audycji naukowej Eureka Extra! Poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone książkami :)

Mali Pacjenci w akcji czyli cykliczny wolontariat

Tak mali pacjenci ze Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego eksperymentowali w pokojach rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda. Uwielbiamy umilać im czas, gdyż choć na chwilę zapominają o pobycie w szpitalu, a na ich buziach ukazuje się piękny uśmiech. Wracamy za tydzień z kolejnymi warsztatmi!

Dlaczemu

Ostatnie warsztaty w Wydawnictwie Dlaczemu były zapowiedzią książki, będącej przewodnikiem po świecie zjawisk chemicznych i fizycznych dla dzieci "Laboratorium Ślimaka Madzika". Eksperymentowaliśmy przez długie godziny poznając tajniki nauk ścisłych. To było piękne popołudnie!

Dlaczemu

Dziś warsztaty odbyły się w wydawnictwie Dlaczemu :) Już niebawem podzielimy się z Wami zdjęciami ze wspólnego eksperymentowania.

Maków Mazowiecki

W Wolontariuszach siła! I choć po warsztatach pracy jest bardzo wiele, zawsze pomagają nam z uśmiechem na ustach. Dziękujemy! Jesteście niesamowici!

Maków Mazowiecki

Ślimak w akcji czyli spotkanie z młodymi naukowcami w Makowie Mazowieckim. Do Makowa dotarliśmy ślimakowozem załadowanym pod sufit fartuszkami i materiałami niezbędnymi do wykonania doświadczeń fizyko-chemicznych. I choć mijały godziny, mali naukowcy nie chcieli przestać eksperymentować. Serdeczne dziękujemy Annie Olkowskiej za pomoc w organizacji warsztatów oraz zaproszenie do Makowa!

Centrum Nauki Kopernik

Dziś dzielimy się zdjęciami ze spotkania z nauczycielami, które odbyło się w ramach projektu Szkoła Bliżej Nauki, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Magdalena Osial jest koordynatorem projektu KORODUJ :)

Floral Park na Long Island

Kolejna przygoda na Long Island. Tym razem dwujęzyczne warsztaty chemiczne z Marią Skłodowską-Curie we Floral Park w weekendowej szkole. Wspaniali ludzie! Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

6, 5, 4, 3, 2, 1